Loading...

Barwny ogród na jesień

materace

Wydaje ci się, że twój roślin może cieszyć oko wspaniałą, letnią kolorystyką tylko w letnie, słoneczne dni? Nic bardziej mylnego. Umiejętne zaprojektowanie ogrodu może sprawić, że będzie wyglądał imponująco również jesienią. Czerwony lub złoty, jesienny ogród robi znacznie lepsze wrażenie niż ten, w którym znajdziemy wyłącznie zbrązowiałe, nieefektowne rośliny.

Całorocznych ozdób ogrodu warto poszukać wśród krzewów. Właśnie do tej grupy należy kalina koralowa, która nie tylko jesienią zyskuje wspaniałe, czerwone barwy, ale może poszczycić się również niesamowitymi owocami. Sadząc taki krzew w swoim ogrodzie, dość szybko zrozumiesz, dlaczego jej urodę opiewało tak wielu piosenkarzy i poetów.

Wspaniałe odcienie zyskują też różne odmiany klonu czy miłorząbu japońskiego. Nie warto jednak ograniczać się tylko i wyłącznie do krzewów. Czerwień, która ma ożywić jesienną słotę, powinna znajdować się na wielu poziomach.

Z tego powodu warto przy komponowaniu ogrodu znaleźć także miejsce dla winorośli, pnączy i winobluszczy. Kwiaty będą stanowić tylko wspaniałe uzupełnienie dla tak zaprojektowanego ogrodu.