Loading...

Projektujesz ogród z wodą?

producent rolet zewnętrznych

Pasjonatom ogrodów często przestaje wystarczać zagospodarowany roślinami i kamieniami oraz meblami ogrodowymi kawałek zieleni. Szukają nowych inspiracji. A te często daje woda.

Bo woda w ogrodach służy nie tylko nawadnianiu. Woda to często element czysto dekoracyjny. Możliwości jest tu mnóstwo, ale im bardziej skomplikowane tym pilniejsza jest konsultacja z architektem krajobrazu.

http://zbiorstal.pl/produkty/zbiorniki-hydroforowe

Najbardziej popularne są oczka wodne. Niewielkie akweny, często obłożone kamieniami. Zaraz po nich – stawy i mini jeziorka.

Płytki zbiorniki, w których pływają kolorowe rybki i kumkają nocą żaby. Bardziej kreatywni decydują się na projekty nowoczesne jak np. duże, płytkie jeziorko, na środku podest z altanką i przejście po kamieniach wodą.

Lub też jeziorka ze skalaniakami, co jest sporym wyzwaniem ale wygląda bardzo efektownie. Są i tacy, którzy w ogrodzie robią mola ze schodkami. Coraz częściej zdarzają się jednak nietypowe fontanny – rezygnujemy z dużych, monumentalnych fontann, a w zamian? Przerabiamy tak kamienie, żeby to z nich tryskało efektowne źródełko.

dom.ogladajonline.com.pl