Loading...

Altanka – konieczny element ogrodu

https://www.lamix.pl/pl/menu/121/papier-toaletowy.html

Duży ogród musi mieć altankę. Nie balkon z widokiem na ogród, nie taras który jest częścią domu, ale altankę – odrębne pomieszczenie. Altanki zachowane są w klimacie bliskości z naturą. Najczęściej wykonane całe z drewna.

Do niedawna typowa altanka składała się z podestu, dachu, stołu i ławek. Dziś altanki to prawdziwe mini domki. Altanka na miarę XXI wieku wygląda jak mały domek. Częściowo zamknięte, z miejscem na akcesoria – żeby nie chodzić niepotrzebnie kilka razy do domu.

Na podeście, na którym ustawiona jest altanka, mieści się tez grill, czasem wędzarnia domowa. Pociągnięta jest elektryka oraz woda – żeby było jak najbardziej komfortowo. Często za altanką mieści się skład drewna na opał – idealnie poukładanego, aby nie zaburzało kompozycji wnętrza. Inne altanki przypominają typową włoską lub chorwacką otwartą kuchnię na powietrzu.

Jest tu kamienny piec, lodówka, szafki i mnóstwo kwiatów oraz ziół. Projektując ogród nie zapominaj o altance, współgrającej z otoczeniem – to doskonałe miejsce na relaks i przyjecie gości.

www.fratiminoricalabria.org