Loading...

Pomidorki koktajlowe

https://www.mebleblackart.pl/naroniki-bez-funkcji-spania,48,48

Wielu osobom wydaje się, że planując zagospodarowanie swojego ogrodu muszą wybrać, czy chcą być właścicielami ogrodu pięknego, czy tez użytecznego. Tymczasem, jeśli będziesz mądrze podejmować ogrodowe decyzje, może okazać się, że jedno z drugim da się bez problemu połączyć. Przyjemną dla oka i praktyczną z punktu widzenia pani domu rośliną mogą być. pomidorki koktajlowe.

Posadzenie ich bezpośrednio w ogrodzie, czy też donicach ustawionych na balkonie czy tarasie, wbrew pozorom nie sprawi, że nadasz swojemu ogrodowi wygląd typowego „warzywniaka”. Pomidorki koktajlowe, ze względu na swoją barwę i niewielki rozmiar owoców, mogą z powodzeniem pełnić funkcję ozdobne. Jeśli są tylko jednym z wielu elementów kolorowego ogrodu, istnieje dość znaczne prawdopobieństwo, że na pierwszy rzut oka w ogóle nie będą zauważalne. Ich ogromną zaletą jest brak specjalnych wymagań.

Ze względu na swoje pochodzenie, najlepiej czują się w mocno nasłonecznionych stanowiskach, jednak na wybraniu odpowiedniego miejsca zwykle kończy się konieczność poświęcania im specjalnej uwagi. Ogrodowe pomidorki należy podlewać tylko wtedy, gdy ziemia jest długotrwale przesuszona, w donicach jednak lepiej robić to dwa razy w tygodniu. Pomidorki koktajlowe cieszą znacznie bardziej niż sadzone w ogrodzie zioła. Również mogą być wykorzystywane w kuchni, jednak największą radość sprawi podjadanie soczystych owoców prosto z krzaczka, podczas leniwego popołudnia spędzonego na leżaku.

www.pielegnacjaroslin.net.pl