Loading...

Zagubieni w wirtualnym świecie

www.zaawansowanenawozy.pl TikTok dla firm

Portale społecznościowe przyczyniły się do wprowadzenia wśród użytkowników nie małego zakłopotania.Bowiem pierwotne przeznaczenie jakim było odnawianie przyjaźni z dawnymi znajomymi, zostało wykorzystane do utrzymania stałego kontaktu. Doszło do tego, że kilkakrotnie w ciągu dnia umieszczany ważne informacje, zdjęcia, czy nawet linki odsyłające do danej strony. Niemniej jednak, choć na pozór jest to nadzwyczaj pozytywne zjawisko, to w gruncie rzeczy wielu użytkowników gubi się w tym wirtualnym świecie.

Najprościej mówiąc dzisiaj wszystko jest na sprzedaż nawet życie prywatne. Przecież jaki jest sens informowania całego świata o pierwszych krokach dziecka, nowej pracy, czy o tym, że właśnie jedziemy do restauracji. A jednak wchodząc na profil jednego z najpopularniejszych portali od razu widać, że coś tu jednak jest nie tak. Wiele osób nie do końca rozumie zagrożenie jakie może płynąć z takiego beztroskiego wrzucanie osobistych zdjęć.

Trudno powiedzieć jak duża jest skala problemu, ale jedno jest pewne, pozwoliliśmy sobie na zbyt duży dystans do wielu spraw.

www.pik.legnica.pl