Loading...

Wybielanie zębów domowymi sposobami

www.27ulica.pl deskaprojekt.pl

Idealnie białe zęby to marzenie każdego. Nadają naturalność, ładny wygląd, pozwalają na operowanie kolorami szminek, a twarz wydaje się bardziej promienna. Niestety nie wszyscy mogą cieszyć się lśniącym, białym uśmiechem. Przyczyn może być wiele: picie kawy, herbaty, wina, a nawet zażywanie niektórych leków, które niszczą zęby.

Można na to zaradzić na bardzo wiele sposobów. Jednym z nich jest wizyta u profesjonalnego lekarza dentysty, który zniweluje problem. To jednak jest z reguły dość kosztowne rozwiązanie. Warto więc szukać sposobów, które równie dobrze się sprawdzają, a można wykonać je w zaciszu własnego domu.

W jaki sposób zadbać o biały uśmiech samemu?

  • Zdrowe zęby, pozbawione kamienia nazębnego to podstawa myślenia przed wybielaniem. Na nic zdadzą się rady i sposoby, kiedy nie zadbamy o dobry stan uzębienia;
  • W drogeriach istnieje szereg produktów służących odpowiednio wybielaniu zębów. Są to kolejno: paski wybielające, pasty wybielające oraz specjalne wybielacze w sztyfcie, czy pędzelku. Wszystkie te sposoby są mocno chemiczne i istnieje ryzyko, że przesadzanie z nadmiarem ilości może uszkodzić zęby.

    Warto więc skonsultować taki pomysł z profesjonalistom i czytać sposób zastosowania poszczególnych produktów;

  • Soda oczyszczona przydaje się w wielu domowych sprawach. Nie mniej świetnie odnajduje się jako środek wybielający zęby. Jedynym mankamentem, czy wadą może być fakt, że jest to sposób raczej krótkotrwały i mało zadowalający.

Istnieją także teorie o używaniu roztworów solnych, czy cytrynowych.

Pomimo swojej wizualnej skuteczności (na krótko) – są to sposoby bardzo szkodliwe na szkliwo. W istocie daje to skutki odwrotne, czyli zmniejszenie odporności na zafarbowanie zębów.