Loading...

Świeczniki z drewnianych pieni

ogród zimowy drewniany

Jednym ze sposobów na upiększenie ogrodu i w gruncie rzeczy każdego miejsca jest pomysłowe wykorzystanie przedmiotów i surowców, które są pod ręką. Cała sztuka rękodzieła polega właśnie na tym, aby sprytnie korzystać z możliwości jakie dostajemy, bo czasami z bardzo prostych materiałów można stworzyć fantastyczne dekoracje – również ogrodowe.

Do takich pomysłów należą stylowe świeczniki z pieni drewnianych. Takowych mamy sporo, jeśli posiadamy kominek lub piec opalany drewnem.

Ewentualnie możemy takie pieńki kupić w sklepie z artykułami budowlanymi lub zabrać z lasu, o ile pozwala na to prawo. Wybierzmy kilka i za pomocą odpowiednich narzędzi wyżłóbmy w nich otwór na tyle głęboki i o takiej średnicy, aby zmieściła się w nim świeczka.

Dalej sprawa jest już jasna. Po jej zapaleniu zyskamy intrygującą ozdobę w postaci naturalnych, drewnianych świeczników.

Umilą one nie jeden wieczór spędzony w ogrodzie i będą stanowiły ciekawą dekorację. Jeśli chcemy, możemy świeczniki dodatkowo pomalować, ale doskonale prezentują się w naturalnej postaci.