Loading...

Schody spiralne czy kręcone – które wybrać?

panele fornirowane klamka z blokadą

Decydując się na schody na przykład do mniejszego gabarytowo domu, jesteśmy nierzadko skazani na to, aby skorzystać z opcji w postaci schodów kręconych czy też spiralnych. Generalnie różnice pomiędzy nimi nie są znaczące i czasami są one definiowane w taki sam sposób. Najważniejsze jest to, aby wybrany wariant w pełni odpowiadał tym możliwościom architektonicznym, jakie w danej lokalizacji obowiązują. Jeśli dom jest relatywnie mały, schody spiralne czy też kręcone okazują się wyśmienitą alternatywą dla prostych czy zabiegowych.

Tak naprawdę inwestor nie ma w tym momencie pola manewru, albowiem żaden inny typ schodów w takiej sytuacji zwyczajnie nie może zafunkcjonować. Jest przy tym ważne, aby całość została wykonana w sposób właściwy z punktu widzenia zasad sztuki budowlanej. To już zależy głównie od wybranego wykonawcy. Warto pamiętać, że w kontekście schodów spiralnych oraz kręconych mamy też do czynienia z licznymi wariantami.

Pod tym kątem patrząc, wzornictwo przemysłowe ma sporo do zaoferowania. Pracownie zajmujące się produkcją schodów takie jak schody drewniane Poznań oraz realizacjami u klientów końcowych mają wiele do zaproponowania. Należy stawiać w tym zakresie na doświadczone firmy, bo w praktyce jedynie one są w stanie zagwarantować odpowiedni poziom wykonania oraz dobór materiałów wysokiej klasy. Tu należy unikać oszczędności na siłę, ponieważ schody muszą być elementem solidnym i trwałym.

http://www.kitakoral.pl/projekty/uslugowe/

Specyfika schodów spiralnych oraz kręconych Decydując się na schody spiralne czy kręcone konsumenci mają też szansę, aby nadać swojemu wnętrzu specyficznego charakteru. Trudno bowiem odmówić temu rozwiązaniu efektownej prezencji. Jak się okazuje, nowoczesne tendencje w aranżowaniu wnętrz są dziś bardzo żywe. I jest w miarę jasne, że schody kręcone lub spiralne wpisują się w te założenia.

Można je spotkać zresztą nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w obiektach biurowych czy blokach mieszkalnych, jak też wszelkiego rodzaju innych budynkach. Na pewno temat zawiera w sobie pewne kontrowersje, albowiem nie każdy uważa te typy schodów za bezpieczne z punktu widzenia codziennego użytkowania. Tu należy jasno stwierdzić, że w pewnych okolicznościach z każdych schodów da się spaść i jest to sprawa najzupełniej normalna. Czy ryzyko w odniesieniu do wariantów kręconych i spiralnych rośnie? Być może do pewnego stopnia tak, jednakże nie ma sensu ich nadmiernie demonizować.

Są rozwiązania konstrukcyjne, jakie dodatnio wpłyną też na aspekt bezpieczeństwa – wykonawca będzie wiedział, jak o to zadbać.