Loading...

Rośliny całoroczne

ścierki do kuchni ile kosztuje jacuzzi

Niestety wszyscy mamy coraz mniej czasu. A jak wiadomo – piękny ogród wymaga cierpliwości i pracy. Dla zabieganych ogrodników jest jednak rada – rośliny całoroczne. Krzewy zimozielone to takie, których liście utrzymują się cały rok.

Tracą je dopiero po kilku latach. Co roku wyrastają im nowe listki, dzięki którym rośliny cieszą nasze oko przez cały czas. Szczególną uwagę zabieganego ogrodnika powinien zwrócić uwagę krzew Smirnowa, który może osiągnąć wysokość nawet 3 metrów – jest zielony przez cały rok, a latem pięknie kwitnie. Lubi cień, wilgoć i kwaśną glebę.

Nie przepada za słońcem i wiatrem. Popularny bukszpan także jest zielony przez cały rok. Co prawda rośnie powoli, ale za to szczyci się długowiecznością. Przy pomocy sekatora można go dowolnie przycinać.

Tak samo jak krzew Smirnowa nie lubi słońca i wiatru, dlatego należy go chronić przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. Krzewy zimozielone sprawią, że twój ogród będzie pięknie wyglądał nie tylko latem, gdy kwitną, ale również późną jesienią i zimą, gdy inne rośliny zapadają w sen.