Loading...

Podstawowe narzędzia ogrodowe

www.luksjamed.pl https://www.karlik.pl/pl/tagi/gniazdka-elektryczne-bez-bolca-czy-warto

Oczywiście, narzędzi ogrodowych jest bardzo dużo. W większości przypadków powinny nam jednak wystarczyć tylko podstawowe akcesoria, które i nie są jakoś szczególnie drogie, i trudne w obsłudze. Jeśli mamy tylko małą przydomową grządkę, to do jej uprawiania wystarczyć nam może raptem kilka prostych narzędzi.

Z pewnością, powinniśmy wyposażyć się w szpadel (nie mylić z łopatą!). Bez niego raczej trudno nam będzie przekopać ogródek czy też rozrzucić nawóz. Do kompletu warto byłoby też zakupić grabki i motykę.

Chociaż może to zabrzmieć dość dziwnie, to jednak przydać nam się może również sierp. Wśród narzędzi ogrodowych można wymienić również kosiarkę, dmuchawę do liści czy też sekator, dzięki któremu będziemy mogli przycinać żywopłot albo na przykład drzewka owocowe. Z całego tego ekwipunku najdroższa wydaje się kosiarka.

Oczywiście, możemy z niej rezygnować, jednak wówczas albo będziemy mieli zapuszczony trawnik, albo będziemy musieli używać kosy, a to będzie już od nas wymagało sporego wysiłku fizycznego.

szlachetne-zdrowie.pl