Loading...

Podlewanie, a wilgotność rośliny

opakowania na sztućce https://www.mebleblackart.pl/meble-kuchenne,57

Zanim rozpoczniemy regularny proces podlewania rośliny, musimy wziąć pod uwagę jej wymagania. Często słyszy się, że mamy do czynienia z kwiatem o umiarkowanych warunkach wilgotności. Zatem pojawia się zasadnicze pytanie, czyli jakie? To bardzo ważny aspekt podczas podlewania, aby zrozumieć, co dokładnie powinniśmy zrobić. Okazuje się, że nie wszystkie kwiaty można podlewać konewką.

Tego typu nawadnianie ogrodów we Wrocławiu jest niezbędne przy roślinach wymagających wilgotnego podłoża. W takim przypadku nie powinno się dopuścić do przesuszenia. Wspominane już umiarkowane nawadnianie wymusza przesuszenie wierzchniej warstwy podłoża. Dopiero wtedy może odbyć się kolejne podlewanie.

Natomiast kwiaty o lekko wilgotnym zapotrzebowaniu, muszą przed kolejnym podlewaniem przeschnąć. Dopuszcza się nawet wysuszenie ziemi do połowy doniczki. Warto jednak zwrócić uwagę, że w okresie kwitnienia, czy też szybkiego wzrostu podlewanie musi odbywać się częściej. Konieczne jest zatem ciągłe sprawdzanie podłoża, przynajmniej raz w tygodniu.

www.drop.org.pl