Loading...

Podgrzewanie podłogowe, a ogrzewanie całego domu

https://www.amica.pl/produkty/plyty/ceramiczne https://smart-bhp.pl/

Czy ogrzewanie podłogowe może służyć do ocieplenia całego domu? Czy może zostać wykorzystane wyłącznie jako alternatywa do ogrzewania przenośnego? W zależności od zastosowania rodzaju systemu grzewczego, można wykorzystać je zarówno w jeden, jak i w drugi sposób.

Oto podstawowe zasady, którymi kierować musimy się przy doborze instalacji, która posłużyć ma ogrzaniu całego mieszkania, czy domu.

Choć zwykle elektroniczne maty grzewcze podłogowe wykorzystuje się jedynie do podgrzania konkretnych miejsc i stref, można śmiało zastosować je i do ogrzania całego domu.

Jest to o tyle istotne, gdyż zastosowanie tego rodzaju ogrzewania pozwala utrzymać w domu stałą temperaturę.

Do ogrzania całej powierzchni domu zazwyczaj stosuje się wodne ogrzewanie, które za pomocą odpowiednio rozprowadzonych pod posadzką rur jest ekonomiczne oraz bardzo skuteczne.

Warto postawić na ten rodzaj ogrzewania na etapie projektowania domu, choć możliwe jest zastosowanie go i w późniejszym czasie, jednak wymaga wówczas sporych prac remontowych.

Dla osób, które nie zdecydują się na ogrzewanie całościowe, wygodnym sposobem może stać się punktowe, które sprawdza się zwłaszcza w wypadku elektrycznego systemu ogrzewania.

ekologiczny.edu.pl