Loading...

Narzędzia ogrodnika

Masz już wymarzony ogród, teraz musisz o niego zadbać, aby zawsze cieszył twoje oczy. Mimo najszczerszych chęci i gotowych rąk do pracy… same dłonie nie wystarczą. Musisz zaopatrzyć się w narzędzia, które umożliwią ci szybką i sprawną pracę.

Niezbędne narzędzia ogrodnika muszą być dopasowane do rodzaju ogrodu. Inwestując pieniądze w dobre przybory, masz pewność, że będą służyły latami. Czego potrzebujesz? Przede wszystkim łopaty, którą przekopiesz ogród i usuniesz nadmierną ilość ziemi.

Dzięki grabkom pozbędziesz się uschniętych liści i skoszonej trawy. Poręczna konewka i odpowiedniej długości wąż ogrodowy umożliwią ci podlewania każdego zakątka ogrodu. Sekator jest niezbędny jeżeli w swoim ogrodzie masz bujne krzewy.

Kosiarka jest niezbędna, jeśli lubisz krótko przystrzyżoną trawę. Dzięki taczce przewieziesz kamienie, gruz oraz ziemię. Posiadaczom oczek wodnych przyda się również siatka, dzięki której zadbają o czystość wody.

Nie zapominajmy o rękawiczkach, dzięki którym praca w ogrodzie nie będzie widoczna na dłoniach. spodnie robocze także powinny być brane pod uwagę.