Loading...

Lawenda: roślina idealna do przydomowego ogrodu

dekostudio salon z tapetami tapety poznań gdzie w poznaniu polecacie salon tapet

Lawenda to roślina, która jest coraz bardziej doceniania przez Polaków. Jest coraz częściej wybierana również do przydomowego ogrodu. To za sprawą tego, że jest niebywale piękna, a dodatkowo urzeka niepowtarzalnym zapachem.

Lawenda jest idealną rośliną do przydomowego ogrodu dlatego, że nie jest zbyt wymagająca. Wystarczy jej regularne podlewanie oraz przycinanie. Taka pielęgnacja w zupełności wystarczy do tego, by móc cieszyć się na długi czas jej urokami.

Dodatkowo lawenda nadaje ogrodowi niepowtarzalnego charakteru. Jest delikatna, zmysłowa, a zarazem stanowczo podkreśla urok pozostałej zieleni znajdującej się w ogrodzie. Lawenda to namiastka Prowansji, przez co chętnie wybierana jest właśnie przez miłośników tego regionu Francji.

Warto podkreślić, że uroki lawendy można zachować na znacznie dłużej, susząc ją. W takiej postaci pozostanie z nami również w czasie zimy, przez co dom, który w okresie letnim pachniał świeżymi lawendowymi kwiatami, w zimie również będzie mógł gościć ten zapach, a co za tym idzie, wspomnienia jakie wiążą się z czasem letnim, spędzanym w towarzystwie naszej ogrodowej lawendy.

www.wolnomularz.pl