Loading...

Lawenda: roślina idealna do przydomowego ogrodu

Lawenda to roślina, która jest coraz bardziej doceniania przez Polaków. Jest coraz częściej wybierana również do przydomowego ogrodu. To za sprawą tego, że jest niebywale piękna, a dodatkowo urzeka niepowtarzalnym zapachem.

Lawenda jest idealną rośliną do przydomowego ogrodu dlatego, że nie jest zbyt wymagająca. Wystarczy jej regularne podlewanie oraz przycinanie. Taka pielęgnacja w zupełności wystarczy do tego, by móc cieszyć się na długi czas jej urokami.

Dodatkowo lawenda nadaje ogrodowi niepowtarzalnego charakteru. Jest delikatna, zmysłowa, a zarazem stanowczo podkreśla urok pozostałej zieleni znajdującej się w ogrodzie. Lawenda to namiastka Prowansji, przez co chętnie wybierana jest właśnie przez miłośników tego regionu Francji.

Warto podkreślić, że uroki lawendy można zachować na znacznie dłużej, susząc ją. W takiej postaci pozostanie z nami również w czasie zimy, przez co dom, który w okresie letnim pachniał świeżymi lawendowymi kwiatami, w zimie również będzie mógł gościć ten zapach, a co za tym idzie, wspomnienia jakie wiążą się z czasem letnim, spędzanym w towarzystwie naszej ogrodowej lawendy.

www.wolnomularz.pl