Loading...

Jak wybrać płytki podłogowe do kuchni?

przepusty do kabli rury nierdzewne cienkościenne

Urządzenie kuchni nie jest łatwym zadaniem. Pomieszczenie to nie tylko musi być wizualnie atrakcyjne, ale również funkcjonalne. Jednym z ważniejszych zadań jest dobór płytek podłogowych. Obecnie w sklepach znajdziemy bardzo różnorodne płytki.

Z tego powodu można mieć trudności z ich wyborem. Wielu specjalistów zaleca, żeby wybrać do kuchni płytki ceramiczne. W grupie tej znajdują się płytki glazurowane oraz terakotowe. Te pierwsze charakteryzują się błyszczącą powłoką.

Z kolei drugi typ płytek posiada błyszczącą lub matową powłokę, która odporna jest na ścieranie. W wielu kuchniach znajduje się gres. Do najpopularniejszych rodzajów zalicza się gres porcelanowy, polerowany oraz szkliwiony. Wybór odpowiedniego z nich zależy od miejsca, w którym płytki będą kładzione.

Istotna jest także wielkość płytek podłogowych. Uważa się, że powinny być większe od tych, które znajdują się na ścianie. Ważnym kryterium jest kolorystyka płytek podłogowych. Muszą być bowiem dopasowane do całości pomieszczenia.