Loading...

Jak wybrać odpowiednie kwiaty do ogrodu

https://www.impet-okna.com/ szkolne krzesła

Ogród to miejsce, które przede wszystkim przeznaczone jest do wypoczywania. Musi więc charakteryzować się spokojną aurą, naturalnością, ale i pięknem. Nic nie jest w stanie wprowadzić takiego stanu do ogrodu tak dobrze jak zadbane kwiaty. Miłośnicy kwietnych upraw wiedzą, że odpowiednia pielęgnacja i uzyskanie niebanalnych efektów jest bardzo ciężkie i kosztuje sporo pracy. Co jednak z tymi, którzy nie wiedzą w jaki sposób zabrać się za pracę w temacie uprawy kwiatów w ogrodzie? Radzimy, aby nie zrażać się koniecznością bycia systematycznym i pracowitym. Bardzo wiele zależy od nas, ale i wcześniejszego przygotowania.

Dobrze jest zacząć od ogólnego rozeznania na temat roślin oraz możliwości, jakie daje nam nasz ogród. Dzięki zdobytej wiedzy, będziemy mogli przeistoczyć marzenia w rzeczywistość i cieszyć się pięknym, kwiecistym ogrodem. Zacznijmy jednak od początku. A konkretniej.od gatunków, które są efektowne, ale zarazem proste w uprawie.

 • Dla amatorów upraw najważniejsze jest to, by rośliny nie były wymagające.

  Jak się okazuje, takich gatunków jest bardzo dużo, a dziś wymienimy te najpopularniejsze. Pierwsze to aksamitki, które potrzebują jedynie nasłonecznionego miejsca. Nie mają innych, szczególnych wymagań. Mogą być jednak wielobarwne i wprowadzać bardzo dużo radości do ogrodu. Pięknie prezentują się na tle tradycyjnych liści. Kolejne bardzo wdzięczne kwiatki to nagietki.

  Jedyne o co trzeba zadbać to o dostęp słońca i wody. Pięknie wyglądają w rozkwicie, a co ciekawe – potrafią same się rozsiewać i tworzyć zarazem cudowny krajobraz dla oka. Dla amatorów poleca się także słynne bratki, które w rzeczywistości – nie muszą być umieszczone w konkretnych miejscach i nie potrzebują szczególnego podlewania. Idealnymi kwiatami dla leniwych ogrodników są także natrucje, które lubią lekko zacienione miejsca. Należy uważać na ich rozrastanie i sadzić je w doniczkach.

 • Oprócz najpopularniejszych roślin, istnieją także takie, o których na co dzień się nie słyszy, lecz są także bardzo proste w utrzymaniu, a dodatkowo piękne.

  Jedną z takich roślin jest przywrotnik, który świetnie odnajduje się jako wypełnienie pustych elementów, np. między innymi kwiatami lub drzewami. Bluszcz to z kolei roślina ogrodowa, która odnajduje się także jako element elewacji domów, altanek i tarasów. Żadna z wymienionych tutj roślin nie wymaga szczególnego traktowania – rośnie samodzielnie i nie wymaga uwagii ogrodnika;

 • Zanim jednak zdecydujemy się na konkretne rośliny i ich ilości – musimy dokładnie ,,zbadać” nasz ogród. Należy precyzyjnie zmierzyć, jaki obszar chcemy zaopatrzyć w rośliny. Później dokładnie spisać gdzie panuje cień, a gdzie jest szansa na dostęp słońca.

  Lokalne warunki to także gleba oraz panujące na ogół czynniki atmosferyczne;

 • Pomimo tego, że wymienione rośliny nie wymagają zbyt wiele pracy, należy pamiętać, aby nie przesadzić z ich ilościom. Bowiem w pewnym momencie pojawia się potrzeba usunięcia chwastów, przesadzenia roślin, czy odcięcia podgniłych liści i innych elementów. Być może na początek lepszym rozwiązaniem okaże się niewielki, kwiecisty odcinek trawnika zamiast ogromny teren wypełniony kolorami.

.

www.dododom.pl