Loading...

Idealne rośliny do przydomowego ogrodu w orientalnym stylu

https://ciechagro.pl/pl/produkty/srodki-ochrony-roslin/produkty-uzupelniajace/

Marzysz o ogrodzie w stylu japońskim? Stwórz go z odpowiednimi gatunkami roślin. To właśnie one będą w stanie sprawić, że Twój przydomowy ogród nabierze orientalnego charakteru. Ogród w stylu japońskim charakteryzuje ład i prostota.

Nie ma w nim mowy o przypadkowych roślinach, czy nieprzemyślanych aranżacjach. Cała kompozycja powinna być spójna, utrzymana w ładzie i harmonii. Jeśli jesteś miłośniczką porządku i piękna – to ogród dla Ciebie.

Zaprojektowany z olbrzymią precyzją będzie zachwycał każdego dnia nie tylko Ciebie, ale również Twoich gości. Idealnymi roślinami do ogrodów orientalnych są drzewa. Na szczególną uwagę zasługują drzewa stylizowane na bonsai, lub takie, którym sama będziesz nadawać formy.

Mogą być to zarówno drzewa i krzewy iglaste (np. świerk pospolity hurt), jak również liściaste. Ważne jest jednak poświęcenie im należytej uwagi. W ogrodzie w stylu japońskim nie ma bowiem mowy o przypadkowości.

Nie będziesz mogła pozwolić na to, aby rośliny, które wybierzesz rosły same sobie. Konieczna będzie ich pielęgnacja i przycinanie dla zachowania pożądanego kształtu. Ogród orientalny to przede wszystkim zieleń, porządek i precyzja.

To miejsce spokoju i wyciszenia.