Loading...

Drogi nawożenia roślin

akcesoria na korytarz elegancka szkatułka na biżuterię

To, że wybór odpowiedniego preparatu kondycjonującego rośliny jest bardzo ważny, już wiemy. Wydawać by się mogło, że wszystko jest jasne. Jednak stając przed półką w sklepie okazuje się, że mamy do czynienia z jeszcze jedną kwestią.

Bowiem, każdy z nawozów dostępny jest w kilku postaciach. Najogólniej mówiąc do wyboru mamy nawozy mineralne oraz organiczne. W pierwszym przypadku może to być koncentrat, żel, proszek lub granulat.

Natomiast organiczne odżywki występują tylko w formie płynnej. Nie mniej jednak nie forma jest tutaj najważniejsza, ale sam sposób aplikacji nawozów. Płynne odżywki, rozcieńczamy zawsze z wodą w odpowiednich proporcjach i podlewany bezpośrednio do podłoża.

Wspominane już rośliny o ozdobnych liściach można również nawozić dolistnie. W tym przypadku odbywa się to poprzez bezpośrednie spryskiwanie liści, również rozcieńczonym preparatem. Natomiast odżywki w postaci granulek, pałeczek, czy tabletek wciskamy do podłoża, gdzie będą stopniowo uwalniały składniki odżywcze.

www.ecce2011torun.pl