Loading...

Drogi nawożenia roślin

To, że wybór odpowiedniego preparatu kondycjonującego rośliny jest bardzo ważny, już wiemy. Wydawać by się mogło, że wszystko jest jasne. Jednak stając przed półką w sklepie okazuje się, że mamy do czynienia z jeszcze jedną kwestią.

Bowiem, każdy z nawozów dostępny jest w kilku postaciach. Najogólniej mówiąc do wyboru mamy nawozy mineralne oraz organiczne. W pierwszym przypadku może to być koncentrat, żel, proszek lub granulat.

Natomiast organiczne odżywki występują tylko w formie płynnej. Nie mniej jednak nie forma jest tutaj najważniejsza, ale sam sposób aplikacji nawozów. Płynne odżywki, rozcieńczamy zawsze z wodą w odpowiednich proporcjach i podlewany bezpośrednio do podłoża.

Wspominane już rośliny o ozdobnych liściach można również nawozić dolistnie. W tym przypadku odbywa się to poprzez bezpośrednie spryskiwanie liści, również rozcieńczonym preparatem. Natomiast odżywki w postaci granulek, pałeczek, czy tabletek wciskamy do podłoża, gdzie będą stopniowo uwalniały składniki odżywcze.

www.ecce2011torun.pl