Loading...

Bogactwo naturalnych składników

www.goksadowne.pl stoły bankietowe

Rynek kosmetyczny zachwyca różnorodnością, która momentami może wręcz wywoływać u konsumentów dezorientację. Jest ona tym większa, że obok zwyczajnych środków wytwarzanych przemysłowo pojawia się też coraz więcej wyrobów opartych o składniki pochodzenia naturalnego.

Chodzi tu nie tylko o wspomniane wyżej kosmetyki hipoalergiczne, ale generalnie można mówić o globalnym trendzie, jakim jest stopniowy odwrót od syntetyków. Powinno być ich tyle, ile być musi – słyszymy – a receptury w przeważającej mierze muszą opierać się o naturę.

Nie jest to niewykonalne, albowiem większość typowych składników kremów czy mydeł można pozyskać chociażby z roślin. Znacząco podraża to jednak koszty produkcji, a więc musi skutkować również wzrostem cen.

Walorem kosmetyków naturalnych jest brak sztucznych perfum (kompozycje zapachowe są rezultatem użycia roślinnych ekstraktów) oraz lepsza absorpcja przez skórę, która nie musi chłonąć ciężkich syntetyków. Sięganie po takie wyroby wpisuje się także w ekologiczne trendy.